W trosce o bezpieczeństwo kobiet, partnerstwo ze startupem AILIS

W trosce o bezpieczeństwo kobiet, partnerstwo ze startupem AILIS
Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive partnerem krakowskiego startupu AILIS

Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive ogłasza partnerstwo z krakowskim startupem AILIS.

Spółka Sobiesław Zasada Automotive ogłasza partnerstwo z krakowskim startupem AILIS odpowiedzialnym za stworzenie unikatowego na skalę światową systemu monitorowania zdrowia piersi, opartego o sztuczną inteligencję i sieci neuronowe. Obie marki łączy bowiem technologia m.in. dla kobiet i współtworzona przez kobiety.

„Technologia jest kobietą!” - pod takim hasłem planowana jest wspólna realizacja inicjatyw kierowanych do kobiet w Polsce. To wszystko w związku z rozpoczynającymi się wkrótce badaniami klinicznymi systemu AILIS.

- Mercedes jako jedyna marka motoryzacyjna, nie tylko nosi imię kobiety, ale i aktywnie działa na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet we współczesnym świecie, realizując projekt „She’s Mercedes”. Duże grono naszych Klientów to kobiety, a w strukturach naszej spółki pracuje ich ponad 150, dlatego tym bardziej jako największa sieć dealerska Mercedes-Benz z przyjemnością wspieramy projekt AILIS, którego technologia może uratować życie wielu kobiet. Rak piersi nie patrzy bowiem na wiek czy status społeczny – niszczy plany na przyszłość wielu kobiet, odbierając im szansę na to, by mogły podążać za swoimi marzeniami i je realizować. Mamy nadzieję, że dzięki technologii AILIS to się wkrótce zmieni. Czujemy się społecznie odpowiedzialni i dlatego chcemy wpierać nowe technologie, które mogą uratować coś co mamy najcenniejszego – życie. – mówi przedstawiciel Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive.

Wybrane projekty

Siła doświadczeń, moc pokoleń