Sobiesław Zasada zajął pierwsze miejsce w 56. Rajdzie Żubrów

Sobiesław Zasada zwycięzcą 56. Rajdu Żubrów

Szybkość, pasja i emocje

Sobiesław Zasada zajął pierwsze miejsce w 56. Rajdzie Żubrów rozegranym w Zakopanem w sobotę, 21.10.2023 r.Najbardziej utytułowany polski rajdowiec zasiadł za kierownicą Porsche 911 Dakar RED58 Special, auta specjalnie przygotowanego w hołdzie udziałowi Zasady w rajdzie Londyn-Sydney z 1968 roku.

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec zasiadł za kierownicą Porsche 911 Dakar RED58 Special, auta specjalnie przygotowanego w hołdzie udziałowi Zasady w rajdzie Londyn-Sydney z 1968 roku.

Na starcie stanęło 98 załóg, które rywalizowały w pięciu klasyfikacjach. Trasa Rajdu wiodła po podhalańskich trasach i liczyła ponad 200 kilometrów, w tym 10 prób sportowych o długości około 2 kilometrów każdy.

Na odcinkach specjalnych Pan Sobiesław jak za dawnych lat wykorzystał pełen potencjał samochodu swojej ulubionej marki – Porsche. Ciasne zakręty, gwałtowne hamowania i prędkość nierzadko przekraczającą 200 kmh/h - to był naprawdę emocjonujący i widowiskowy rajd i kunszt mistrza kierownicy.

Start i metę zlokalizowano w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanym.

Inicjatorem Rajdu Żubrów był sam Sobiesław Zasada. W 1966 gdy zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Europy – które w tamtych czasach było równoznaczne z mistrzostwem świata – wpadł na pomysł aby stworzyć imprezę dla byłych zawodników, działaczy i seniorów motosportu, czyli żubrów.

Newsroom

Siła doświadczeń, moc pokoleń