Ultranowoczesny Hymer Venture S. Premiera nowej klasy kampera

Wnętrze ultranowoczesnego Hymer Venture S.

Dwuosobowa terenowa półintegra

Hymer Venture S to w pełni wyposażona dwuosobowa terenowa półintegra 4x4 na bazie Mercedesa Sprintera z innowacyjnymi rozwiązaniami i najnowszą technologią. Stołeczna premiera odbyła się w salonie caravaningowym na warszawskiej Pradze.

Oświetlony Hymer wzbudzał duże emocje, bo z zewnątrz wygląda zupełnie inaczej niż większość dostępnych kamperów. Na pierwszy rzut oka uwagę przyciąga pneumatycznie podnoszony dach oraz masywne koła, jak na auto terenowe przystało. Wyróżnia się też wielkim panoramicznym oknem w tylnej części salonu, które po otwarciu stanowi taras do spędzania wolnego czasu.

Widać było podczas prezentacji Venture’a, że jest naprawdę duże zainteresowanie tym pojazdem. Mamy już nawet wstępne rezerwacje, mimo że czas oczekiwania na ten model wynosi ponad rok. Są to klienci zdecydowani, nie bojący się wyzwań, stawiający na jakość premium. Jednocześnie rośnie też popyt na inne kampery z naszej oferty – dodaje Tomasz Majewski, przedstawiciel handlowy Erwin Hymer Group na Europę Wschodnią.

Producent reklamuje tego kampera jako nowy wymiar relaksu. Dach typu pop-top podnosi się w niespełna trzy minuty. Dwukomorowy system ścian zapewnia podczas snu ochronę przed hałasem, światłem oraz różnicami temperatur z zewnątrz.  Łóżko ma wymiary 200x140cm, a twardość materaca można regulować przez aplikację HYMER Connect App. Klimatu dodaje ambientowe światło, którego natężenie też można w łatwy sposób regulować przez aplikację.

Kamper ma w sobie wszystko, czego potrzebuje wytrawny, ale i wymagający podróżnik. Aneks kuchenny z dwoma palnikami obudowany jest płytkami ceramicznymi i wyposażony jest w matowo-czarną armaturę. Jego centralnym elementem jest wielofunkcyjna ściana, która pozwala dostosować przestrzeń do przechowywania w postaci haczyków, półek i pojemników.

Jako samowystarczalny pojazd, który dzięki napędowi 4x4 może poruszać się po trudnym terenie został wyposażony w luksusową łazienkę. To ergonomiczne i koncepcyjne wykorzystanie przestrzeni camper vana, gdzie jednym ruchem można przekształcić pomieszczenie z toaletą w wygodną łazienkę z prysznicem.

Venture S z powodzeniem może być używany jako mobilne biuro, bo w ciągu kilku sekund biurko zintegrowane z boczną ścianą może stać się wygodnym miejscem do pracy. Trzy 115-watowe panele słoneczne na dachu kampera, sześć strategicznie rozmieszczonych wewnętrznych gniazd 230 V oraz osiem portów USB sprawią, że pracy nigdy nie zakłóci brak prądu.

Napędzany 2-litrową jednostką 419CDI o mocy 190 KM, mierzy 2,16 m szerokości i 6,46 m długości. Dopuszczalna masa całkowita to 4100 kg, co sprawia, że kierowcy do prowadzenia niezbędne jest prawo jazdy kategorii C.

Obserwując rozwój polskiego rynku, widzimy, że na przestrzeni lat klient na kampera staje się bardziej wymagający i że rośnie grupa odbiorców, która szuka produktu klasy premium – podsumowuje Reiner Moeslang – dyrektor exportu w Erwin Hymer Group.

Cena pojazdu w wersji podstawowej to 195 000 € netto i już można dokonać rezerwacji w Warszawskim Centrum Caravaningu przy ul. Omulewskiej 27.

Newsroom

Siła doświadczeń, moc pokoleń