Grupa Zasada wspiera WOŚP i Tatrzański Park Narodowy.

Grupa Zasada wspiera WOŚP i Tatrzański Park Narodowy.

Dzisiaj otrzymaliśmy statuetkę z ponad 100-letnim fragmentem drabinki z Koziej Przełęczy, którą wylicytowaliśmy jako Grupa Zasada podczas finału WOŚP.

Kultowa drabinka przez ponad 100 lat prowadziła przez Zamarłą Turnię nad Kozią Przełęczą, służąc turystom i pionierom tatrzańskim, a teraz ta piękna historia górskiego dziedzictwa trafiła w nasze ręce. Unikatowy przedmiot wręczył Sobiesławowi Zasadzie Szymon Ziobrowski, Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego w obecności Prezesa Przemysława Powalacza oraz Artura Chwista, Członka Rady Nadzorczej, wnuka Pana Zasady.

Dla Pana Zasady jest to szczególny przedmiot, który przypomina jego związki z Tatrami. Już w latach 50. Mistrz regularnie zjeżdżał na nartach z Kasprowego Wierchu. Pech jednak chciał, że w lutym 1953 r. na trasie biegu zjazdowego FIS II doznał skomplikowanego złamania prawej nogi. Wielomiesięczny pobyt w szpitalu i długa rekonwalescencja przekreśliły karierę Zasady w lekkoatletyce, jednak to właśnie wtedy rozpoczęła się jego prawdziwa przygoda z motosportem, która przyniosła mu mistrzowskie trofea.

Wylicytowanie statuetki idealnie wpisuje się w ideę Grupy Zasada: "Siła doświadczeń, moc pokoleń", podkreślając nasze głębokie zaangażowanie w przekazywanie wartości i dziedzictwa między pokoleniami. Dzięki takim działaniom jak ta licytacja Grupa Zasada aktywnie uczestniczy w ochronie i promowaniu naszego wspólnego dziedzictwa, a jednocześnie wspiera ważne cele społeczne.

Wybrane projekty

Siła doświadczeń, moc pokoleń