Współpraca Mercedes-Benz Vans z Polską Grupą Farmaceutyczną

Mercedes-Benz Vans dostarcza flotę eSprinterów dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej

Polska Grupa Farmaceutyczna dzięki współpracy z Mercedes-Benz Vans poszerza swoją flotę o elektryczne eSprintery, które będą dostarczać leki w całym kraju.

25 października br. nastąpiło uroczyste przekazanie Polskiej Grupie Farmaceutycznej kolejnej partii samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter. Było to możliwe dzięki współpracy z dealerem Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive oraz realizującą wynajem długoterminowy firmą Carefleet S.A. To krok przybliżający PGF do modernizacji swojej floty, w której docelowo znajdzie się 36 e-pojazdów ze stajni Mercedes-Benz. Jest to doskonały przykład, jak elektromobilność wspomaga zrównoważony transport i dostarczanie leków w odpowiednich warunkach.

Dla PGF, lidera branży farmaceutycznej w Polsce, współpraca z Mercedes-Benz Polska to dowód zobowiązania do zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Elektryczne pojazdy nie tylko pozwalają na lokalnie bez emisyjne dostawy leków, ale także zapewniają komfort kierowcom i są gotowe do pracy nawet w trudnych warunkach.

Elektryczne pojazdy eSprintery, które zostały dostarczone przez dealera Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive, wyposażone są w zabudowy izotermiczne, agregaty i specjalistyczne lodówki, spełniające rygorystyczne warunki przechowywania i przewożenia leków ratujących życie. Nie pominięto też montażu dodatkowych, ale niezwykle istotnych w codziennym użytkowaniu elementów, takich jak np. programator, czyli urządzenia umożliwiającego programowanie czasu startu i pracy agregatu. Dzięki temu rozwiązaniu można wcześniej rozpocząć chłodzenie lub grzanie ładowni tak, aby pojazd był gotowy do dystrybucji na zaplanowaną godzinę. Co ważne, urządzenie jest pod zasilaniem 230V i nie zużywa prądu
z akumulatora.- eSprinter z zabudową izotermiczną firmy Annmon posiada system klimatyzacji i wentylacji, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz pojazdu. Jest także wyposażony w niezawodne systemy bezpieczeństwa, co zapewnia niezbędne bezpieczeństwo kierowcy i transportowanego towaru. Dzięki tym atutom, auto odpowiada wszelkim potrzebom branży farmaceutycznej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej współpracy – wyjaśnia Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive.

Współpracę, na warunkach wynajmu długo terminowego, realizuje firma Carefleet S.A.

- Jesteśmy przekonani, że podpisana umowa flotowa przyniesie wymierne korzyści zarówno dla Klienta, ale także przyczyni się całemu społeczeństwu. Dziękujemy za zaufanie, a w odpowiedzi obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by nasze działania zawsze charakteryzowały się innowacyjnością, jakością, elastycznością i kompleksowością. Wierzymy, że dzięki temu wspólnie i na najwyższym poziomie będziemy pomagali realizować dostawy leków ratujących życie na terenie całej Polski – mówi Daniel Trzaskowski, Prezes Zarządu Carefleet S.A.

W uroczystym przekazaniu udział wzięli przedstawiciele każdej ze stron, m.in.: Piotr Cieślak, Prezes Zarządu PGF S.A., Grzegorz Sawicki, Dyrektor Sprzedaży samochodów dostawczych Mercedes-Benz Polska, Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive.

Newsroom

Siła doświadczeń, moc pokoleń